Житомирська обласна лікарня незабаром проводитиме трансплантацію органів

Чекатимемо з нетерпінням!

Рік тому Кабмін вніс Житомирську обласну клінічну лікарню до переліку медзакладів, котрі мають право проводити операції з трансплантації. В обласній лікарні цьогоріч планують провести першу пересадку нирки та серця. Тільки в нашій області на трансплантацію нирки чекає близько 200 пацієнтів. За матеріалами телеканалу СК1.

Житомирська обласна клінічна лікарня вже взяла у штат двох лікарів-трансплантологів. Ще двоє трансплантологів зараз проходять стажування.

Готують житомирських фахівців трансплантологи з науково-дослідницьких інститутів Амосова, Шалімова та інститутом серця МОЗ. 

Переймати досвід лікарі їздять й в інші регіони України. 

Про чергу на пересадку поки не йдеться. Пацієнт та донор мають бути сумісними.  

На сьогоднішній день трансплантація органів та тканин – одне з найвидатніших досягнень медицини, за допомогою якого кожного року рятуються тисячі життів. Незважаючи на те, що в Україні існує низка нормативно-правових актів, які регулюють питання трансплантації,  відкритим залишаються питання  надання згоди.

Джерело: http://zhitomir.today/news/society/zhitomirska_oblasna_likarnya_nezabarom_provoditime_transplantatsiyu_organiv_video-id41721.html