Архивы Март 2019

Що треба зробити до та після стажування за кордоном: контрольний список

Ольга Фокаф, студентка-медик, яка пройшла 5 професійних стажувань за кордоном, продовжує ділитися своїм досвідом стажування та розповідає, що про що варто не забути до початку стажування та що слід зробити після.

До початку стажування:

 • Запитайте у приймаючої сторони, який медичний одяг вам потрібно взяти з собою. Часто лікарня забезпечує усім необхідним.
 • Не забудьте вказати особливості дієти чи алергії.
 • Запитайте, чи є можливість, щоб вас зустріли на вокзалі/в аеропорту. Попросіть, щоб провели екскурсію лікарнею/університетом в перший день і представили у відділенні.
 • Складіть список речей. Додайте туди 2-3 фотографії формату 3х4 та роздруковане запрошення. Фотографії вам можуть знадобитися для картки доступу (access card).
 • Якщо у вас є улюблена pocket medicine book, обов’язково візьміть її.
 • Також можете взяти вишиванку, футболку з гербом і прапор. Всім буде цікаво послухати вас і про вас.

 

Обов’язково наприкінці стажування:

 • Попросіть свого ментора написати рекомендаційний лист. Він може бути навіть ціннішим за сертифікат. Рекомендаційний лист вам знадобиться для майбутніх запитів на стажування або грантову підтримку чи при прийомі на роботу.
 • Розкажіть у відділенні, своєму ментору або приймаючій організації про своїх колег, вмотивованих українських медиків, які прагнуть стажуватись у них. Можливо таким чином ви навіть започаткуєте та керуватимете напрямком стажувань у вашій установі. Це також відкриє можливості для вас.
 • Подякуйте своєму ментору, працівникам у відділенні, приймаючій організації за всю роботу і допомогу. Зробіть загальну фотографію.
 • Запросіть на стажування до нас. Хірургія та анестезіологія – відділення, де, на думку Ольги Фокаф, найлегше організувати стажування для іноземного лікаря. Організація такого стажування залежить від домовленостей з адміністрацією лікарні, розкладу роботи, рівню знань англійської лікарів, їх відкритості до такої практики. Тому спочатку обдумайте всі за та проти.
 • Напишіть в соцмережах публікацію про свій досвід стажувань. Розкажіть, завдяки чому вам це вдалось, і які висновки ви для себе зробили, напишіть про специфіку медицини в цій країні чи навчання, дайте поради для інших медиків.
 • Зробіть презентацію в своїй лікарні/відділенні про отриманий досвід. Додайте 2-3 поради, кілька висновків, ваші плани. Будьте відкритими та діліться отриманим досвідом!

Як потрапити на стажування за кордоном студентам-медикам: https://goo.gl/oejisi

З чого почати і як підготуватися до стажування за кордоном: https://goo.gl/kwXtjo

Як лікарю зробити стажування за кордоном максимально ефективним: https://goo.gl/YczJ5W

Джерело: http://moz.gov.ua/article/internship/scho-treba-zrobiti-do-ta-pislja-stazhuvannja-za-kordonom-kontrolnij-spisok


МОЗ України запрошує студентів долучитись до програми стажування в центральних органах виконавчої влади

МОЗ України запрошує студентів та випускників спробувати свої сили у рамках Національної програми стажування в центральних органах виконавчої влади. Стажування проходитиме з 1 квітня по 30 червня 2019 року. ​Стажери зможуть набути досвід, який допоможе у майбутньому пройти конкурс та працювати на новій державній службі, а також спробувати себе у якості агента змін системи охорони здоров’я, допомагати трансформувати українську медицину та робити якісні медичні послуги доступнішими для громадян.

Протягом 3 місяців стажування учасники Програми долучаться до формування політик та реалізації окремих проектів. Вони працюватимуть під керівництвом державного секретаря, генеральних директорів Директоратів МОЗ України та керівників управлінь та департаментів:

 • Сектор Служби державного секретаря – 1 стажер, спеціальність «Право».
 • Управління правового забезпечення – 2 стажери, спеціальність «Право».
 • Департамент з фінансово-економічних питань,  бухгалтерського обліку та фінансової звітності – 1 стажер, спеціальність «Економіка», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Міжнародні економічні відносини».
 • Директорат медичних послуг – 2 стажери, спеціальності «Право», «Економіка», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Міжнародні економічні відносини».
 • Директорат громадського здоров’я – 2 стажери, спеціальності «Право», «Політологія»; володіння англійською мовою на рівні не нижче В2.
 • Директорат науки, інновацій, освіти та кадрів – 2 стажери, володіння англійською мовою на рівні не нижче В2, володіння навичками організації публічних заходів, проектів.
 • Директорат стратегічного планування та євроінтеграції – 2 стажери, спеціальність «Журналістика».
 • Фармацевтичний директорат – 2 стажери, спеціальність «Право».

До участі в конкурсі допускаються громадяни України, які є студентами 3-4 курсів бакалаврату, студентами-магістрами або здобули вищу освіту не раніше 2014 року. Конкурс відбудеться у три етапи: заповнення анкети, онлайн-тестування і співбесіда.

Долучайтеся – заповніть онлайн-анкету за посиланням: http://interns2019.org.ua/application. Зверніть увагу, що анкета включає мотиваційне есе, яке оцінюється Координаційним комітетом. Кандидати, які продемонструють найкращі результати за підсумками онлайн-тестування та оцінки есе, будуть запрошені на співбесіди із потенційними керівниками стажувань.

Заявки необхідно подати до 23:59 17 березня.

З умовами стажування можна ознайомитись за посиланням: http://interns2019.org.ua/rules.

Джерело: http://moz.gov.ua/article/news/moz-ukraini-zaproshue-studentiv-doluchitis-do-programi-stazhuvannja-v-centralnih-organah-vikonavchoi-vladi