Архивы Ноябрь 2018

Медичні кадри та мережа закладів охорони здоров’я системи МОЗ України за 2016-2017 роки

Почитав звіт із забезпечення кадрами в Україні.
Багато інформації, що наштовхує на роздуми...
Наприклад, що кількість лікарів-організаторів така ж, як і педіатрів.
А ще, за деякими показниками та регіонами забезпеченість лікарями нижча, ніж середньоєвропейський показник за даними ВООЗ...
І т.д. і т.п.

Інформація із офіційних джерел: http://medstat.gov.ua/ukr/statdov.html

Скачать (PDF, 1.76MB)


На Житомирщині втричі зменшилася смертність від інфарктів

За рік після відкриття реперфузійного центру на Житомирщині лікарям вдалося врятувати 415 життів. При гострому інфаркті міокарда провели 265 операцій, а смертність зменшилася втричі.

Реперфузійний центр на базі кардіологічного відділення в Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Гербачевського працює з листопада 2017 року. За рік роботи центру показник лікування інфарктів сучасними методами зріс до 27,2% (до цього він становив лише 2,5%), а смертність від інфаркту знизилася втричі.

«Лікувати потрібно сучасним методом лікування, а не просто введенням ліків, які розмивають тромб. Тому що це ефективно лише в 60% випадків. Швидке ургентне оперативне втручання допомагає відновити кровоток і зупинити розвиток інфаркту. У багатьох країнах інфаркти лікуються саме операційно», – наголошує завідувач кардіологічного центру Микола Кушнір.

Реперфузійний центр на Житомирщині – один із кардіологічних центрів, які розбудовує МОЗ України та Уряд по усій країні. В такому центрі кожен пацієнт з гострим інфарктом, що потребує екстреного стентування, безоплатно та цілодобово отримує необхідне лікування.

У бюджетах 2017 та 2018 років на закупівлю 26 ангіографів було виділено 300 млн грн. Вже закуплені 12 та встановлені 4 ангіографи. Ще 7 будуть доставлені до українських лікарень протягом 2-3 місяців. Наразі в Україні у режимі “24/7/365” працюють 27 реперфузійних центрів.

Як змінюється система надання допомоги пацієнтам з хворобами серця: https://bit.ly/2yRP4Mp

Джерело: http://moz.gov.ua/article/news/na-zhitomirschini-vtrichi-zmenshilasja-smertnist-vid-infarktiv


5 можливостей для медиків: стажування і стипедіальні програми для лікарів, медсестер, науковців і студентів

Українські анестезіологи можуть пройти стажування у Сербії, фахівці з онкології та лабораторної діагностики, клініцисти та медичні сестри – у потужних клініках та дослідницьких інститутах різних країн світу, студенти-медики – здобути ступінь магістра в Нідерландах чи пройти стажування в Кембриджі (Великобританія), а науковці – отримати грант на проведення досліджень у Німеччині.

СТАЖУВАННЯ ДЛЯ ДИТЯЧИХ АНЕСТЕЗІОЛОГІВ ВІД ВСЕСВІТНЬОЇ ФЕДЕРАЦІЇ АСОЦІАЦІЙ АНЕСТЕЗІОЛОГІВ, ДИТЯЧА АНЕСТЕЗІОЛОГІЯ

У 2019 році Всесвітня федерація асоціацій анестезіологів (WFSA) пропонує програму стажування для молодих дитячих анестезіологів з країн Європи у двох найбільших лікарнях Сербії, що спеціалізуються на медичній допомозі матерям і дітям від народження до 18 років (University Children’s Hospital та Institute for Health Protection of Mother and Child of Serbia). В кожній з цих лікарень проводять близько 6000 операцій щороку.

Головна мета цієї програми стажування – поліпшити якість анестезії в педіатричній практиці у країнах Східної Європи. Перші два місяці стажування присвячені основам дитячої анестезії, а протягом третього місяця учасники зможуть отримати додатковий досвід: анестезія в кардіології, інтенсивна терапія в педіатрії, місцева анестезія.

Подати заявку та пакет необхідних документів потрібно за посиланням на сайті: https://bit.ly/2PP7CnO. За додатковою інформацією можна звертатися до керівника програми: Dr Dusica Simic (drdusica@yahoo.com).

Спеціальність: Дитяча анестезія

Тип: Стажування

Країна: Сербія

Дедлайн подачі заявки: 30 листопада 2018 року

Період: 3 місяці (початок стажування 1 квітня 2019 року або 1 липня 2019 року)

Детальніше: https://bit.ly/2PP7CnO

ДВОСТОРОННІЙ ОБМІН НАУКОВЦЯМИ ВІД НІМЕЦЬКОЇ СЛУЖБИ АКАДЕМІЧНИХ ОБМІНІВ (DAAD), МЕДИЧНІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) підтримує обмін науковцями з країнами-партнерами, включно з Україною. Для українських науковців – це чудова можливість отримати досвід навчання та проведення досліджень в Німеччині.

До участі у програмі запрошуються науковці, які захистили докторську дисертацію та наразі працюють в університеті або в науково-дослідному інституті у своїй країні, можуть надати перелік своїх публікацій та детальний опис проекту, над яким планують працювати під час обміну.

Спеціальність: Медичні спеціальності

Тип: Стажування

Країна: Німеччина

Дедлайн подачі заявки: немає, заявки приймаються протягом року

Період: 1 тиждень – 3 місяці

Розмір гранту: 2000 євро для молодших викладачів, викладачів та доцентів, а також 2150 євро – для професорів

Детальніше: daad.de/go/en/stipa50015508

СТИПЕНДІАЛЬНІ ПРОГРАМИ ВІД АМСТЕРДАМСЬКОГО ВІЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ, МЕДИЧНІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

Амстердамський вільний університет (Vrije Universiteit Amsterdam) пропонує різні стипендіальні програми, головна мета яких — поширення наукових знань і підготовка студентів до співпраці в міжнародному середовищі.

Українські студенти-медики можуть податися на The Holland Scholarship Programme (HSP) — стипендіальну програму, розраховану на не-резидентів Європейської економічної зони. Для цього необхідно також податися на програму Vu Fellowship Programme, що пропонує здобути ступінь магістра в Нідерландах.

Спеціальність: Медичні спеціальності

Тип: Стипендіальна програма

Країна: Голландія

Дедлайн подачі заявки: 1 лютого 2019 року

Період: 1-2 роки

Розмір стипендії: від 5000 євро

Детальніше:  https://bit.ly/2B7LD6E

СТИПЕНДІАЛЬНА ЛІТНЯ ДОСЛІДНИЦЬКА ПРОГРАМА В КЕМБРИДЖІ, ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

За підтримки фундації Amgen, літня дослідницька програма Amgen Scholars запрошує успішних студентів з усієї Європи отримати стипендію на 8-тижневе стажування в Кембриджському університеті. Учасники програми матимуть можливість працювати у лабораторії разом з досвідченими науковцями Кембриджського університету, в тому числі з провідними вченими світу. В ході стажування усі учасники отримають цінний практичний досвід та матимуть можливість відвідувати різні семінари, гуртки та заходи.

До участі в конкурсі запрошуються студенти 1-3 курсів медичних ЗВО з різних країн Європи. Важливими критеріями для відбору є висока академічна успішність та високий рівень володіння англійською мовою. Попередній досвід організації та проведення науково-дослідної роботи необов’язковий.

Спеціальність: Медичні спеціальності

Тип: Стипендіальна програма, літня програма

Країна: Великобританія

Дедлайн подачі заявки: 1 лютого 2019 року

Період: 7 липня – 4 вересня 2019 року

Розмір стипендії: 1280 фунтів стерлінгів. Програма також покриває проживання, частково харчування та витрати на проїзд

Детальніше: https://bit.ly/2K4LPGH

СТИПЕНДІАЛЬНІ ПРОГРАМИ ВІД МІЖНАРОДНОГО СОЮЗУ ПО БОРОТЬБІ З ОНКОЛОГІЧНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ (UICC-TF), ОНКОЛОГІЯ

Метою короткострокових стипендіальних програм від Міжнародного союзу по боротьбі з онкологічними захворюваннями (ориг. the Union for International Cancer Control, UICC)  є забезпечення міжнародного обміну знаннями про онкологічні захворювання (дослідження, профілактика, діагностика, лікування), а також підвищення кваліфікації спеціалістів в цій галузі. Усіх учасників програм заохочують використовувати набуті знання для посилення боротьби з онкологічними захворюваннями в своїх країнах.

Участь у програмі можуть брати спеціалісти з онкології та з лабораторної діагностики, клініцисти та медичні сестри, які працюють в онкологічних відділеннях. Заявки студентів та аспірантів медичних ВЗО не приймаються.

Спеціальність: Онкологія

Тип: Стипендіальна програма

Дедлайн подачі заявки: немає, заявки приймаються протягом року

Розмір стипендії: до 3400 доларів США (включно з оплатою вартості перельоту та проживання)

Період: 1 місяць. Можливо продовжити термін стажування до 2 місяців в разі забезпечення фінансування самим учасником програми або за кошти надані іншою організацією.

Детальніше: https://bit.ly/2w1M9Tf

 

Джерело: http://moz.gov.ua/article/internship/5-mozhlivostej-dlja-medikiv-stazhuvannja-i-stipedialni-programi-dlja-likariv-medsester-naukovciv-i-studentiv