Архивы Февраль 2020

Зоряна Скалецька: країна має мати орієнтир, щоб краще розуміти куди ми рухаємося

Перепрошую, але щось нічого конкретного...
Знову плани-плани-плани!
Мені взагалі "совком" запахло...

“Міністерство охорони здоров’я працює над Національною стратегією здоров’я нації – 2030”, – про це повідомила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Вона зазначила, що на сьогодні в МОЗі працює 8 міжвідомчих груп, які розробляють стратегії  на 5-7 років, яких до вересня 2019 року не було.

Національна стратегія здоров’я нації – це цілі cталого розвитку, тобто орієнтири, яких потрібно досягнути до 2030 року за допомогою кільканадцяти стратегій, що розробляються або планують розробити МОЗ України.

Нагадуємо, що декілька стратегій вже було ухвалено урядом:

  • Стратегія розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яких можна запобігти проведенням імунопрофілактики на період до 2022 року
  • Стратегія забезпечення біологічної безпеки та біологічного захисту за принципом “Єдине здоров’я” на період до 2025 року та план заходів її реалізації.
  • Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року
  • Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню.
  • План заходів щодо зниження рівня опромінення населення радоном та продуктами його розпаду, мінімізації довгострокових ризиків від поширення радону в житлових і нежитлових будівлях, на робочих місцях на 2020-2024 роки.

Однією з важливих цілей є також є Національна стратегія контролю онкологічних захворювань до 2030 року. Нагадуємо, що Зоряна Скалецька презентувала її в Уряді. Робота над цією Стратегією ще ведеться. Детальніше про стратегію читайте за посиланням: https://bit.ly/39x2xtJ

 

Джерело: https://moz.gov.ua/article/news/zorjana-skalecka-kraina-mae-mati-orientir-schob-krasche-rozumiti-kudi-mi-ruhaemosja


У Ковелі провели другу трансплантацію серця

Пишаюсь молодою командою Ковельської ЦРЛ!
Молодці!!!

 

3 лютого у Ковельській центральній районній лікарні (Ковельська МТМО) було успішно проведено ще одну трансплантацію серця та нирки.

Операцію з пересадки серця провела бригада кардіологів з Київського інституту серця разом з ковельськими медиками, а трансплантацію нирки – місцеві фахівці.

Кілька днів тому до ковельської лікарні доправили 42-річного чоловіка з геморагічним інсультом. Лікарями були проведені реанімаційні заходи, проте життя пацієнту врятувати не вдалося, та було діагностовано смерть головного мозку. Родичі померлого підписали згоду на донорство. Цим рішенням вони допомогли  врятувати два житті.

Серце дісталося 59-річному киянину, який пережив два інфаркти. Врятувати життя пацієнта могла тільки трансплантація. У 2019 році  чоловік став на облік за програмою «Лікування громадян України за кордоном». Йому мали провести операцію у Білорусії, проте клініка відмовила пацієнту через медичні застереження.

Окрім серця, того дня ковельські хірурги пересадили й одну нирку. Це вже сьома трансплантація нирки, котру проводять у Ковельській лікарні. Вона дісталася 40-річному ковельчанину. Пацієнт два роки був на гемодіалізі.

«Ми в Ковелі буквально за кілька місяців пересадили два серця, сім нирок, з яких три посмертно. Окрім того, лише минулого тижня зробили десять складних операцій на нирках пацієнтам, які потребують родинної трансплантації нирки, але через кісти на них не могли розраховувати на пересадку. Ми дали їм такий шанс. У нас зараз в листі очікування уже майже сотня українців. Власне, щодня до нас звертаються люди, органи яких вийшли з ладу, і кажуть, що ми, в Ковелі, їхня остання надія. І ми не маємо права їх розчарувати. Тому слідом за серцем і нирками ставимо собі за мету пересаджувати печінки, легені і робити усі ті операції, які виконуються у світових центрах трансплантації», – каже Олег Самчук, головний лікар Ковельського МТМО.

МОЗ України вітає лікарів та їхніх пацієнтів з успішними операціями. Створення широких можливостей для трансплантації в Україні – один із пріоритетів міністерства на найближчий період. Для цього нині створюються всі необхідні умови – змінено законодавство, розраховані тарифи на проведення операцій з трансплантації тощо.

Нагадуємо, що 20 грудня Верховна Рада України проголосувала зміни до Закону «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині», що відтерміновують обов’язкове використання Єдиної державної інформаційної системи трансплантації до 1 січня 2021 року. Це рішення дозволить не блокувати проведення трансплантацій у 2020 році.

18 грудня Кабінет Міністрів затвердив перелік послуг з трансплантації, котрі  вже наступного року зможуть надавати лікарні, що є учасниками пілотного проєкту. До пілотного проєкту увійшли 12 закладів, які отримали відповідні ліцензії.

 

Джерело: https://moz.gov.ua/article/news/u-koveli-proveli-drugu-transplantaciju-sercja-


The evaluation of vesicoureteral reflux among children using contrast-enhanced ultrasound: a literature review/ Діагностика міхурово-сечовідного рефлюксу у дітей за допомогою контрастного УЗД (огляд літератури)

Скачать (PDF, 244KB)