Архивы Июль 2018

#Антифейк МОЗ України про стан ринку праці лікарів

Цікаві роздуми... Але чомусь тут відсутня інформація, скільки цих посад зайнято фізичними особами. 
Адже не секрет, що кожен лікар мусить працювати більше ніж на 1 ставку, щоб хоч щось заробити!
І останнє: який відсоток із фізичних осіб - пенсійного віку? Я знаю такі заклади вторинного рівня, 
де середній вік лікарів по закладу наближається до 60 років... Що далі?

Останнім часом у ЗМІ розповсюджується недостовірна інформація дефіциту лікарів в Україні та несприятливої ситуації на ринку праці медпрацівників.

Правдиві факти щодо стану ринку праці медпрацівників:

1. Будь-які заяви про стрімке зростання дефіциту кадрів на ринку праці лікарів є необґрунтованими. Упродовж останніх 5 років немає різких змін у кількості вакансій лікарів в українських закладах охорони здоров’я: на кінець 2017 року вакантними залишались 22 635 штатних посад лікарів, у 2016 році – 21 837 посад, у 2015 – 21 707, у 2014 – 20 689, а у 2013 – 22 522.

2. Офіційна статистика щодо трудової міграції медпрацівників за кордон не ведеться. Також невідомо про ведення якісних і доведених підрахунків щодо виїзду лікарів за кордон недержавними організаціями чи установами. Тому будь-які заяви щодо кількості медпрацівників, що виїхали з України, не мають надійних підстав.

3. Трансформація системи охорони здоров’я, що зараз триває в Україні, докорінно змінює підхід як до оцінки потреби тих чи інших медзакладів або регіонів у медпрацівниках, так і до формування потужних стимулів для розвитку ринку праці лікарів. Так, у закладах первинної ланки вже розпочалися зміни, що ві підвищення ефективності виявлення потреби в лікарях конкретної спеціалізації в конкретних населених пунктах, медзакладах. Передусім потреби пацієнтів на місцях мають визначати, скільки лікарів і яких потрібно у конкретному медзакладі. Цей процес уже розпочався у закладах первинної медичної допомоги.

4. Коли зміни відбудуться на усіх рівнях медичної допомоги, місцева влада зможе побачити та оцінити реальні потреби населення в медпрацівниках та реалізувати низку заходів для їхнього залучення. Наприклад, створити умови для запрошення лікарів у населені пункти – забезпечити їх службовим транспортом, житлом тощо. Своєю чергою, нове фінансування від Національної служби здоров’я забезпечить конкурентні умови роботи та зарплати.

Джерело: http://moz.gov.ua/article/news/antifejk-moz-ukraini-pro-stan-rinku-praci-likariv


Novel Use of an Infant Cystoscope for Pediatric Ureteroscopy/ Застосування цистоскопу для новонароджених для дитячої уретерореноскопії

Hubert S. Swana, MD; Arvind R. Krishnan, BA; Mark A. Rich, MD
University of Central Florida School of Medicine
Objectives: The incidence of pediatric stone disease is increasing. Ureteroscopy in children is challenging due to the smaller caliber of the ureter. We present a video demonstrating the novel use of a 4.5/6-Fr, 0° newborn blunt needle tip cystoscope for cystoureteroscopy and laser lithotripsy in children with symptomatic distal ureteral stones.
Methods: In both cases young boys presented with abdominal pain, nausea and vomiting. They were found to have distal ureteral stones. In each case, a 4.5-6.5-Fr infant cystoscope was used to perform cystoscopy and retrograde ureteropyelography. This was followed by placement of a 0.025 PTFE safety guide wire. Using the same cystoscope,ureteroscopy was then performed. The cystoscope was passed alongside the wire through the ureterovesical junction to access and visualize the stones. A Holmium:YAG laser and 200 micron fiber were then used to fragment the stones. A 1.9-Fr nitonol stone retrieval basket was used to easily remove the stone fragments which were sent for crystallographic analysis.
Results: Both patients were rendered stone-free following the procedures. There was no need for balloon dilation of the ureterovesical junction. No intraoperative or postoperative complications were encountered.
Conclusions: The use of an infant cystoscope for ureteroscopy in children is a useful addition to a urologist’s endoscopic practice. The shorter length allows for easier manipulation of ureteral catheters, wires, laser fibers, baskets, and graspers. This technique can reduce the risk of ureteral injury by allowing passage through the ureterovesical junction without the need for dilation.

268 абітурієнтів цього року виявили бажання отримати професію парамедика

Перепрошую, але щось дуже схоже на "магістрів медсестринства"...
Однак, у діючому класифікаторі професій 
(https://buhgalter911.com/uk/spravochniki/klassifikatory/statisticheskie-klassifikatory/klasifikator-profesiy-kp-950586.html)
такої професії як "парамедик" не існує. Якщо через 3 роки нічого не зміниться, - 
куди подіти випускників?

Цього року держзамовлення на нову спеціальність складає 50 місць. Результати вступної кампанії будуть оголошені у серпні.

В рамках пілотного проекту Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського та Черкаська медична академія оголосили набір на нову спеціальність «парамедик». Вступна кампанія на денну форму навчання у вищих навчальних закладах України тривала з 2 по 26 липня 2018 року. Загалом 268 абітурієнтів подали документи на спеціальність «парамедик»: 199 у Тернополі  і 69 у Черкасах. Середній бал ЗНО цих абітурієнтів складає 155,5 і 169 відповідно.

«Тривалість навчання майбутніх парамедиків становитиме три роки. Під час першого року навчання майбутні парамедики будуть здобувати загальну освіту, яка відповідає освітньому рівню «бакалавр». Одночасно вони будуть опановувати вміння і навички для надання розширеної першої допомоги. На ІІ та ІІІ курсах вони здобуватимуть вищий рівень рятувальної медицини – розширену екстрену допомогу. Маючи освітній рівень «бакалавр», парамедики зможуть продовжити освіту в магістратурі», – розповідає завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ, професор Арсен Гудима.

Парамедики – це фахівці, які самостійно або під керівництвом лікаря надають широкий спектр рятувальних медичних послуг на догоспітальному етапі й своєчасно транспортують постраждалого до лікарні. Особливість підготовки таких спеціалістів  полягає у тому, що після вивчення теоретичної частини вони отримують ґрунтовну практичну підготовку. Майбутнім парамедикам моделюють найрізноманітніші ситуації невідкладних станів, і вони навчаються особисто та в команді надавати весь обсяг допомоги, передбачений відповідним протоколом з медицини невідкладних станів. Для цього в навчальних закладах має бути відповідне обладнання, манекени, а найкраще – повноцінний симуляційний центр.

Протягом 2018-2019 років Агенція екстреної медицини планує оцінювати хід навчання майбутніх парамедиків у пілотних закладах. За необхідності Наглядова рада АЕМ скоригує навчальну програму, а також розробить вимоги до навчальних закладів, які здійснюватимуть набір абітурієнтів на спеціальність парамедика у наступному році.

Джерело: http://moz.gov.ua/article/news/268-abiturientiv-cogo-roku-vijavili-bazhannja-otrimati-profesiju-paramedika-

P.S.: раджу кожному пройти тес на сайті https://pmgroup.org.ua/test1/

Management of the patients with persistent Müllerian duct syndrome: Is the ultimate goal testicular descent?/ Ведення пацієнтів із синдромом персистуючої Мюллерової протоки

Скачать (PDF, 325KB)


Comparison of contrast-enhanced voiding urosonography with voiding cystourethrography in pediatric vesicoureteral reflux/ Порівняння мікційної уросонографії із мікційною цистографією у діагностиці міхурово-сечовідного рефлюксу у дітей

Скачать (PDF, 297KB)


Лікар з Малина із 70-річним досвідом роботи відсвяткував свій 96-й день народження

Лікар з Малина із 70-річним досвідом роботи відсвяткував свій 96-й день народження

Свій 96-й День народження 24 липня відзначила Почесний громадянин міста Малина – Мірдза Арнольдівна Приходько, лікар-гінеколог вищої категорії.

  Як завжди, усміхнена та з позитивним життєвим настроєм лікарка і досі працює в акушерсько-гінекологічному відділенні Малинського МРТМО та веде Школу відповідального батьківства. Міський голова Олексій Шостак особисто привітав іменинницю зі святом, – повідомляє Малинська міська рада на своїй сторінці у фейсбук.

З вересня 1947 року Мірдза Арнольдівна працює в лікарні Малина, і хоча початок роботи в міський лікарні був надзвичайно важким, адже місто було напівзруйнованим війною, на весь район було всього вісім лікарів і ні одного акушера-гінеколога, та і взагалі такої посади не було. Проте попрацювавши декілька місяців на “швидкій” та перейнявши досвід у колег з інших міст та з курсів, Мірдза Арнольдівна була призначена лікарем-гінекологом, на посаді якого працює і нині.

Нагадаємо, що звання «Почесний громадянин міста Малина» Мірдзі Арнольдівні присвоєно 12 червня 2008 року за вагомий особистий внесок у розвиток медичної сфери м. Малина, багаторічну працю та сумлінне виконання професійних обов’язків.

Джерело: http://news.dks.com.ua/index.php/news/zhitomir/26623-likar-z-malina-iz-70-richnim-dosvidom-roboti-vidsvyatkuvav-svij-96-j-den-narodzhennya


В “ОХМАТДИТі” розпочалися консультації з фахівцями однієї з найкращих дитячих лікарень світу

Впродовж тижня фахівці  “ОХМАТДИТу” разом з експертами авторитетної дитячої клініки “SickKids” (Торонто, Канада) аналізуватимуть процеси та компетенції в українській лікарні та шляхи їх оптимізації.

Експерти нададуть практичні поради та рекомендації щодо застосування найкращих міжнародних практик адміністрування лікарні та оптимізації внутрішніх процесів “ОХМАТДИТу”.

“Ми дуже вдячні представникам SickKids за вкрай необхідний візит та консультації для нашої лікарні. Це відкриває нам нові погляди, нові можливості та дає змогу стрімко рухатись у правильному напрямку,” – сказала головна лікарка “ОХМАТДИТу” Ірина Садов’як.

До команди експертів, які консультуватимуть лікарів “ОХМАТДИТу”, входять виконавчий віце-президент “SickKids” Джефф Майнленд, завідувач відділення педіатрії доктор Джеремі Фрідман, директор програми “Гематологія-онкологія, трансплантація кісткового мозку та паліативна допомога” Амріта Найпаул, директор з керування якістю, безпеки пацієнтів, профілактики та контролю інфекцій Річард Рей, директор міжнародних стратегічних проектів  “SickKids” Сінді Брюс-Барретт та медичний директор програми стажувань “SickKids” для педіатрів України Мирослава Ромач.

“SickKids” – один з найпотужніших світових педіатричних закладів охорони здоров’я і провідний науковий центр охорони здоров’я Канади. Заснований у 1875 році, він є найбільшою дослідницькою лікарнею у Канаді, має численні наукові відкриття у сфері лікування дітей.

На базі клініки “SickKids” був заснований однойменний благодійний фонд, який діє вже понад 50 років та щорічно централізовано залучає допомогу для лікарні в розмірі $145 млн. Щоб ці кошти витрачались ефективно, керівництво клініки та фонду узгоджують свої стратегічні плани розвитку та розставляють пріоритети.

Для того щоб налагодити подібний процес в Україні,  у перший день офіційного візиту “SickKids” пройшла відкрита зустріч іноземної делегації  та адміністрації “ОХМАТДИТу” із десятьма найбільшими благодійними фондами та спонсорами, що впродовж багатьох років допомагають лікарні.

“Мені здається, що сьогоднішня зустріч була чудовим початком для нас усіх. Побачити один одного, зрозуміти, що нас багато і що настав час об’єднувати зусилля заради маленьких пацієнтів лікарні. Тепер крок за керівництвом лікарні: спланувати свою стратегію та визначити разом із благодійниками пріоритетні напрямки допомоги. Саме такої скерованої і системної роботи з лікарнями не вистачає зараз українським благодійним організаціям. Потреби дуже часто виникають хаотично: від лікарів, батьків, адміністрації, інших організацій. Якесь відділення отримує більше допомоги, якесь менше, що зрештою впливає на весь процесс лікування дітей,” – сказала Олена Сініцина, керівник освітньої програми для лікарів і медсестер (дитяча онкологія) благодійного фонду “Таблеточки”.

“SickKids” вже має досвід роботи з Україною. З 2014 року вони реалізовують “Програму стажувань для педіатрів України” разом із канадським Фондом “Діти Чорнобиля”  (the Children of Chornobyl Canadian Fund (CCCF)).


Hydronephrosis and crossing vessels in children: Optimization of diagnostic-therapeutic pathway and analysis of color Doppler ultrasound and magnetic resonance urography diagnostic accuracy/ Гідронефроз і додаткові судини

Скачать (PDF, 767KB)