Оновлені диспетчерські служби? déjà vu…

Прочитав "свіжу" новину від МОЗ і відразу виникло відчуття "дежавю" (фр. déjà vu — вже бачене).
Нетривалі пошуки в мережі і ось результат: 5 років тому та сама новина!
Почитайте скільки потрачено грошей лише в одній області! А в межах країни?
То куди ми рухаємось?...

Швидка приїжджатиме швидше: у 2019 році в усіх регіонах України мають запрацювати оновлені диспетчерські служби

Завдяки створенню і модернізації об’єднаних диспетчерських служб по усій країні, диспетчери екстреної допомоги менше часу витрачатимуть на обробку викликів, а до пацієнта виїжджатиме та машина, яка знаходиться найближче до адреси виклику.

У 2019 році за кошти державного та місцевих бюджетів будуть створені нові об’єднані диспетчерські служби у Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях, а інших регіонах – оновлені та модернізовані.

Запровадження об’єднаних диспетчерських служб означає, що кожен українець зможе зателефонувати на єдиний номер 103 і бути впевненим, що за необхідності до нього буде направлена найближча машина швидкої допомоги  – навіть якщо вона буде з іншого району. Крім того, створення сучасних диспетчерських служб дозволяє:

  • зменшити час обробки виклику: від 3-5 хвилин до 1 хвилини у 90% випадків;
  • виконати  норматив доїзду на екстрені випадки – до 10 хвилин в містах і до 20 хвилин у сільській місцевості;
  • в середньому на 20% зменшити пробіг автомобілів екстреної медичної допомоги;
  • зібрати актуальну і достовірну статистику, яку можна аналізувати для поліпшення надання екстреної допомоги.

Регіональні оперативно-диспетчерські служби зможуть підключатись та обмінюватись даними із системою «Централь 103» і  запроваджувати сучасні протоколи обробки викликів.

Міністерство охорони здоров’я закликає місцеву владу сприяти Центрам екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у створенні сучасних диспетчерських служб. Саме від цього залежить, наскільки якісною та швидкою буде ЕМД у кожному регіоні України.

Джерело: http://moz.gov.ua/article/news/shvidka-priizhdzhatime-shvidshe-u-2019-roci-v-usih-regionah-ukraini-majut-zapracjuvati-onovleni-dispetcherski-sluzhbi

Така ж новина, 2015 рік...

І ця ж новина 5 років тому...

ЦЕНТРАЛІЗОВАНА ДИСПЕТЧЕРСЬКА ВІДКРИВАЄ ДЛЯ «ШВИДКОЇ» НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ ставить завдання – до кінця року облаштувати централізовану диспетчерську центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Реформування роботи швидкої медичної допомоги давно назріло. Закон України  «Про екстрену медичну допомогу» дає переваги як для медиків, так і для жителів області. Головне, що реформи підтверджені бюджетними асигнуваннями», – зазначив заступник директора центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор РУДНІКОВ.

За його словами, обсяг фінансування центру з обласного бюджету в поточному році становить 67 мільйонів гривень. Крім того, обласною радою додатково виділено 4 млн. 334 тисячі гривень, із яких 1 млн. 334 тисячі гривень спрямовано на капітальний ремонт централізованої диспетчерської та серверної центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«Замість 30 квадратних метрів, виділених для диспетчерської та 3 диспетчерів, які сьогодні обслуговують лише м. Суми, буде облаштоване приміщення площею 80 квадратних метрів із 11 робочими місцями. Працівники централізованої диспетчерської прийматимуть виклики з усієї області за єдиним номером», – прокоментував Віктор Рудніков.

GPS-навігація та супутниковий зв’язок дасть можливість максимально ефективно направляти карети «швидкої» на виклики, скоротити час доїзду до місця призначення, раціонально використовувати та контролювати витрати пального, а відтак – не ризикувати здоров’ям та життям громадян, переконаний лікар.

Джерело: http://sm.gov.ua/ru/44-humanitarna-polityka/okhorona-zdorovia/1913-tsentralizovana-dyspetcherska-vidkryvaye-dlya-shvydkoyi-novi-mozhlyvosti.html