За рік після відкриття реперфузійного центру на Житомирщині лікарям вдалося врятувати 415 життів. При гострому інфаркті міокарда провели 265 операцій, а смертність зменшилася втричі.

Реперфузійний центр на базі кардіологічного відділення в Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Гербачевського працює з листопада 2017 року. За рік роботи центру показник лікування інфарктів сучасними методами зріс до 27,2% (до цього він становив лише 2,5%), а смертність від інфаркту знизилася втричі.

«Лікувати потрібно сучасним методом лікування, а не просто введенням ліків, які розмивають тромб. Тому що це ефективно лише в 60% випадків. Швидке ургентне оперативне втручання допомагає відновити кровоток і зупинити розвиток інфаркту. У багатьох країнах інфаркти лікуються саме операційно», – наголошує завідувач кардіологічного центру Микола Кушнір.

Реперфузійний центр на Житомирщині – один із кардіологічних центрів, які розбудовує МОЗ України та Уряд по усій країні. В такому центрі кожен пацієнт з гострим інфарктом, що потребує екстреного стентування, безоплатно та цілодобово отримує необхідне лікування.

У бюджетах 2017 та 2018 років на закупівлю 26 ангіографів було виділено 300 млн грн. Вже закуплені 12 та встановлені 4 ангіографи. Ще 7 будуть доставлені до українських лікарень протягом 2-3 місяців. Наразі в Україні у режимі “24/7/365” працюють 27 реперфузійних центрів.

Як змінюється система надання допомоги пацієнтам з хворобами серця: https://bit.ly/2yRP4Mp

Джерело: http://moz.gov.ua/article/news/na-zhitomirschini-vtrichi-zmenshilasja-smertnist-vid-infarktiv

Leave a Comment