В.о. міністра Уляна Супрун вирішила провести інтернет-опитування та запитати у громадськості, чи доцільно виділяти кошти на ребальзамування тіла Миколи Пирогова

«Комісія Національного музею-садиби М. І. Пирогова звернулася до уряду з проханням надати дозвіл на ребальзамування тіла вченого. Ціна питання — 199 034 грн. На ці кошти можна придбати, наприклад, більше сотні упаковок препарату для лікування гострого лейкозу. Часто маємо запит від регіонів на цей препарат. Або інших ліків чи медичних засобів, що могли б допомогти багатьом пацієнтам. Чи Микола Пирогов захотів би, щоб гроші, які можна використати на лікування живих людей, витрачалися на процедуру ребальзамування, яка вже не допоможе нікому? Чи в Україні у ХХІ столітті бюджетні кошти повинні витрачатись на подібні процедури? Як гадаєте?» — написала Супрун.

Думки стосовно цього питання поділились. Де хто в коментарях до опитування вважає, що тіло видатного хірурга треба зберегти, а тому необхідно виділити на це бюджетні кошти. При цьому, Супрун звинувачують в маніпулюванні думкою людей, виставляючи альтернативу у вигляді закупівлі ліків для боротьби з онкологією.

Інші люди вважають, що негайно потрібно залучати меценатів, або зібрати кошти через краудфандинг.

Ряд коментаторів просто не довіряє держслужбовцям кошти і вважають, що закупка ліків буде проводитись з порушенням, а гроші, які б могли зберегти тіло Пирогова, просто потраплять в кишені корупціонерів.

Відзначимо, що бути забальзамованим — це остання воля Миколи Пирогова. Чи маємо ми право не поважати волю такої видатної для нашої України людини?

Так чи інакше, а за декілька годин в опитування прийняло участь майже 3 000 користувачів. Наразі 86 відсотків опитуваних проголосували за закупку ліків, за збереження тіла та ребальзамування – 14 відсотків.

Джерело: https://medprosvita.com.ua/suprun-rebalzimuvati-tilo-pirogova-chi-kupiti-na-tsi/